o nás

Vytváříme podnětné kulturní prostředí. Jsme prostorem pro tvorbu, setkávání, diskuse nad aktuálními společenskými tématy. Jsme místem propojení kultury a sportu, zázemím pro divadelní, taneční, hudební i multižánrové a komunitní projekty.

Multižánrový sál typu black box vznikl v roce 2011 rekonstrukcí kina Sokol, které bylo od počátku součástí budovy jihlavské sokolovny.

V rámci vlastní dramaturgie se soustředíme na nejnovější projekty současného tance, pohybového divadla, nového cirkusu a alternativních činoherních představení. Tuto nabídku dále doplňujeme o hudební koncerty, filmové projekce, přednášky a různé komunitní akce. Kulturní akce pořádáme nejenom na naší scéně, ale i v přilehlé kavárně a veřejném prostoru města.

žijeme kulturou

již více než 10 let s vámi

variabilní prostor

Kromě vlastní dramaturgie také hostíme řadu souborů a projektů, kteří si sál pronajímají. Pokud se vám zdá, že jsme vhodným prostorem i pro vaše aktivity, můžete se ZDE podívat na technické možnosti sálu a následně se ozvat Simoně, která s vámi dořeší všechny podrobnosti.

V rámci pronájmů u nás probíhají další desítky veřejných i neveřejných akcí. Jsme promítacím a diskusním místem pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Tvoříme zázemí pro vystoupení dramatického a tanečního obor jihlavské ZUŠ, taneční soubory Nart Dance School a Hotch Potch nebo pro divadelní spolek De Facto Mimo. Náš prostor slouží i k pořádání firemních akcí.

Soustředíme se také na dětské diváky – uvádíme pohádková představení, taneční, pohybové, aj. Pro děti také produkujeme vlastní program ve spolupráci s lektory TJ Sokol Jihlava – projekt cirkus do škol a cirkusové workshopy pro rodiny s dětmi (oddíl Akrobat) nebo pohybové herničky s promítáním filmů (oddíly S GYM a Rodiče s dětmi).

Dochází u nás k přímému propojování uměleckých a pohybových aktivit díky spojení s Tělocvičnou jednotou Sokol Jihlava, naším provozovatelem. Přímo v našem divadelním sále se konají oblíbené kurzy akrobacie (oddíl Akrobat). Dále spolupořádáme výroční ples
Šibřinky a další komunitní akce.

Jsme místem regionálních ozvěn prestižních festivalů Malá inventura a Tanec Praha.

DIOD také spolupořádá celou řadu projektů například Black Box Market – ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou Jihlava-Helenín. Jsme partnery divadelní dílny Divadlo na Staré plovárně divadla T.E.J.P. a také zázemím pro mezinárodní festival ženského cirkusu Fun Fatale.

DIOD nemá právní subjektivitu. DIOD vybudoval a provozuje T.J. Sokol Jihlava.

Jsme členem Českého kulturního networku Nová síť.

Partnerem projektu je Statutární město Jihlava.

Jsme součástí Jihlavského rodinného stříbra – společenství, do něhož jsou každoročně zařazovány projekty přirozeně propagující a reprezentující město Jihlava v České republice, případně v zahraničí.

Rekonstrukci sálu DIOD spolufinancovala Evropská unie ve výši 92,5%, tedy 24 425 677 Kč.

Tělocvičná jednota Sokol Jihlava realizovala v průběhu července až září 2023 projekt Jednotný firemní styl pro Divadlo otevřených dveří, reg. číslo 0380000468, zaměřený na grafický design webových stránek www.diod.cz, předlohu pro žánrový plakát (např. pro hudební koncerty, činohru, dětská představení ad.), šablonu pro plakát pro jednotlivé akce/představení, grafickou úpravu voucherů a nabídky předplatného a grafický manuál pro tvorbu příspěvků na FB a IG – potřeba sjednocení stylu psaní textů k příspěvkům financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.

kontakt

Tyršova 1565/12, 586 01 Jihlava
Simona Havlová
simona.havlova@diod.cz
+420 605 992 870

Provozovatel | Fakturační údaje
Tělocvičná jednota Sokol Jihlava
Tyršova 12, 586 01 Jihlava
IČ: 00207357
DIČ: CZ00207357
Číslo účtu: 1465059349/0800

pokladna

Vstupenky lze zakoupit online přímo v sekci program, nebo také v infocentru Sokola Jihlava (bývalá trafika):

Po: 9:00 – 13:00
Út: 9:00 – 13:00
St: 13:00 – 17:00
Čt: ZAVŘENO
Pá: 9:00 – 12:00

A vždy hodinu před představením ve foyer divadla.

více

Pronájem sálu DIOD lze pronajmout na nejrůznější typy akcí.
Více informací zde.

Newsletter
Nechceš, aby ti něco uteklo?
Přihlašte se k našemu newsletteru.

Byli jste úspěšně přihlášeni! Jejda! Něco se pokazilo...

sledujte
nás na

děkujeme partnerům

Provozovatel:

Provozovatel:

DIOD® Všechna práva vyhrazena. Vytvořila společnost ARTIA DESIGN