O nás

O projektu DIOD

Multižánrový sál vznikl v roce 2011 rekonstrukcí kina Sokol, které bylo od počátku součástí budovy jihlavské sokolovny. V rámci vlastní dramaturgie se soustředíme na projekty tanečního a pohybového divadla (především nový cirkus), činohru, hudební koncerty, filmové projekce, přednášky a představení pro děti. V rámci pronájmů se pak u nás realizují aktivity jihlavských kulturních aktérů jako je třeba soubor De Facto Mimo nebo Základní umělecké školy. DIOD je také koproducentem celé řady projektů například divadelní dílny Divadlo na Staré plovárně.

DIOD nemá právní subjektivitu, jeho provozovatelem je Tělocvičná jednota Sokol Jihlava.

Partnerem projektu je Statutární město Jihlava.

Rekonstrukci sálu DIOD spolufinancovala Evropská unie ve výši 92,5 %, tedy 24 425 677 Kč.

Co se u nás děje?

V rámci naší dramaturgie u nás najdete projekty jako je večer prezentací PechaKucha Night nebo předvánoční designový trh Black Box Market, který vzniká ve spolupráci s SUPŠ Helenín. V rámci projektu Předplatné (4 činoherní představení a jedna pohybová/taneční inscenace) k nám zveme přední české divadelní soubory. V posledních letech jsme u nás přivítali například Vilmu Cibulkovou, Zuzanu Stivínovou, Vojtěcha Dyka, Karla Rodena a další. Realizujeme také jihlavské části prestižních mezinárodních festivalů Tanec Praha, Fun Fatale, Malá inventura nebo Malé oči. Jsme členem Českého kulturního networku Nová síť. Na naší scéně dále provozujeme pravidelné filmové projekce, hudební koncerty (XIII. století, Midi Lidi), cestovatelské přednášky (Ladislav Zibura) a komunitní akce. Organizujeme dopolední představení pro jihlavské školky a školy.

V rámci pronájmů u nás probíhají další desítky veřejných i neveřejných akcí. Jsme promítacím a diskusním místem pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Tvoříme zázemí pro festival výtvarného umění Nultá generace, pro dramatický a taneční obor jihlavské ZUŠ, taneční soubory Nart Dance School a Hotch Potch nebo pro divadelní spolek De Facto Mimo. Náš prostor slouží i k pořádání firemních akcí.

DIOD je také místem pro řadu aktivit Sokola Jihlava jako jsou workshopy Akrobacie na šálách, výroční ples Šibřinky nebo Památný den Sokolstva.

Kontakty

Provozovatel (fakturační údaje)

 • Tělocvičná jednota Sokol Jihlava
 • Tyršova 12
 • 586 01 Jihlava
 • IČ: 00207357
 • DIČ: CZ00207357
 • Zastoupené: Martinem Zuzaňákem jako starostou a Kateřinou Nikodýmovou jako jednatelkou
 • Číslo účtu: 1465059349/0800

GDPR – Informační doložka zde.

Důležité dokumenty ke stažení:

Výroční zpráva 2022

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

  Náš provozovatel

  Logo Sokol