nový cirkus

Oddíl Akrobat funguje pod hlavičkou Sokola Jihlava od roku 2015. Sdružuje kolem 250 členů různých věkových skupin a dovedností. Propaguje Nový cirkus ve všech jeho rovinách. Od malých dětí až po zralé dospěláky učíme pozemní i závěsnou akrobacii, balanční techniky, žonglování i divadelní a pohybovou složku. Každý zde má své místo a dostane prostor na vyjádření sebe samého.

| cirkusové workshopy pro děti s rodiči

Přijďte si zahrát na malé akrobaty, vyzkoušet závěsnou či pozemní akrobacii, žonglování, hry a balanc. To vše pod vedením zkušených trenérů oddílu Akrobat Sokola Jihlava.

Určené pro děti od 3 do 8 let.

| cirkus do škol

Akrobat nabízí školám alternativní hodinu tělesné výchovy skrze techniky nového cirkusu. Do projektu vkládá své dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží. Lekce probíhá v divadle otevřených dveří DIOD, které má vybavení pro specifické nároky cirkusového umění.

A proč udělat z tělocviku cirkus? Dělení žáků na „šikovné” a „nešikovné” v hodinách tělesné výchovy ohrožuje vztahy ve skupině a celkovou atmosféru ve třídě. Nový cirkus je nesoutěžní aktivita, která dokáže vytvořit integrační prostředí, každému najít nepostradatelné místo a dodat pocit úspěchu.

| pravidelné kurzy

NOVÝ CIRKUS pro děti (do 15 let)

Cirkusové disciplíny pro Vaše děti. Kurz je zaměřen převážně na párovou akrobacii a na akrobacii na šálách, hrazdě a kruhu. Ale nejen na to. Děti se naučí například správně rozcvičovat nebo rovnoměrně zatěžovat obě strany těla. Vhodné pro rozvoj motorických schopností, koordinace pohybu a rovnováhy. V našich oddílech nejedeme „ na výkon“ ale učíme děti být součástí týmu, užít si pohyb a cirkus ve všech jeho podobách a společně se bavit.

NOVÝ CIRKUS pro dospělé (od 15 let)

V průběhu kurzu se začátečníci naučí základní zásady cvičení na šálách, šplh a jednoduché sestavy. Mírně pokročilí pak dále pokračují v rozšiřování spektra cviků a sestav. Ti nejpokročilejší pak propojují závěsnou a pozemní akrobacii a účastní se veřejných vystoupení. Cvičení rozvíjí rovnoměrně celé tělo, je výborným posilovacím cvičením, zpevňuje, ale současně přispívá i k protažení, pružnosti a celkovému zlepšení kondice.

CIRKUSOVÁ ŠKOLKA (5-7 let)

Cvičení probíhá formou her pro malé cirkusáky předškolního věku. Zaměřujeme se na základy gymnastiky, práci ve skupině se zapojením základních prvků cirkusových disciplín (balanc, žonglování, pozemní a skupinová akrobacie a dokonce i závěsná akrobacie na šálách).

CIRKUSOVÁ ŠKOLA (7-15 let)

Hodiny cirkusu pro školáky. Během lekcí se zaměříme na základy gymnastiky a posilovací cvičení v kombinaci s výukou cirkusových disciplín. Vyzkoušíme si pozemní i skupinovou akrobacii, balanc, různé formy žonglování i závěsnou akrobacii na šálách.

DR. AMAŤÁK (7-10 let)

Pro všechny děti, které mají rády pohyb a fantazii. Pomocí technik dramatické výchovy se seznámíme s vlastním tělem, dechem a hlasem. Naučíme se pracovat s prostorem, s rekvizitou a spolupracovat s ostatními. Společně prozkoumáme, co všechno nám nabízí nový cirkus. Dr.Amaťák je prostorem pro hru a prožitek. Výkon u nás nehraje roli, důležité je nadšení, ochota tvořit, zkoušet a hledat. Dozvíme se toho spoustu o sobě, o druhých i o světě. Každá hodina bude nabitá zážitky. Přidej se k nám, bude to jízda!

Máte nějaký dotaz? Kontaktujte nás.

Lucie Vopálenská
email: lucka.vopalenska@gmail.com
tel: 723 010 802

kontakt

Tyršova 1565/12, 586 01 Jihlava
Simona Havlová
simona.havlova@diod.cz
+420 605 992 870

Provozovatel | Fakturační údaje
Tělocvičná jednota Sokol Jihlava
Tyršova 12, 586 01 Jihlava
IČ: 00207357
DIČ: CZ00207357
Číslo účtu: 1465059349/0800

pokladna

Vstupenky lze zakoupit online přímo v sekci program, nebo také v infocentru Sokola Jihlava (bývalá trafika):

Po: 9:00 – 13:00
Út: 9:00 – 13:00
St: 13:00 – 17:00
Čt: ZAVŘENO
Pá: 9:00 – 12:00

A vždy hodinu před představením ve foyer divadla.

více

Pronájem sálu DIOD lze pronajmout na nejrůznější typy akcí.
Více informací zde.

Newsletter
Nechceš, aby ti něco uteklo?
Přihlašte se k našemu newsletteru.

Byli jste úspěšně přihlášeni! Jejda! Něco se pokazilo...

sledujte
nás na

děkujeme partnerům

Provozovatel:

Provozovatel:

DIOD® Všechna práva vyhrazena. Vytvořila společnost ARTIA DESIGN