Pohyb

15. 2. 2022 v 19:30

Cirkus Mlejn

Thin Skin (Work in Progress)

Veřejná zkouška s diskuzí
Staňte se součástí procesu!
Uvádíme prezentaci uměleckého výzkumu ke vznikající experimantálni inscenaci současného cirkusu s názvem Thin Skin. Po prezentaci bude následovat debata s diváky o jejich dojmech. Na základě zpětné vazby bude projekt dotvořen. V další fázi bude inscenace uvedena 18.2. na festivalu Cirkopolis.
o výzkumu aneb destabilizace visuté hrazdy:Eliška Brtnická k výzkumu a tvorbě tentokrát přizvala Alžbětu Tichou a Filipa Zahradnického. Zabýváme se visutou hrazdou. Tím, jaké jsou její klasické parametry a co se stane, když se změní. Běžná visutá hrazda má zhruba 60cm na délku, 2,8cm tloušťku a je to dutá kovová trubka. Tyto parametry souvisí s rozměry a váhou lidského těla a stabilitou – jak těla, tak hrazdy samotné. V rámci výzkumu byly tyto míry změněné, čímž dochází k destabilizaci. Naším objektem jsou nyní plné tyče o délce 3m a tloušťce 8-16mm. Zkoumáme mnohé nové podmínky ne/stability.  Tato „intuitivní fyzika“ demonstruje nejzákladnější principy bytí v gravitačním poli země a přináší především rozměr času, který je na gravitaci tolik závislý

Výzkum a účinkují: Eliška Brtnická, Alžběta Tichá a Filip Zahradnický
Sound design: Stanislav Abrahámtext: Viktorie Knotková Light design: Filip Horn, Prokop Vondruškaprodukce: Eva Roškaňukovákonzultace: Ilona Jäntti, Markéta Vacovská, Hana Polanská Turečková Více na eliskabrtnicka.com/other-projects/thin-skin
Projekt vzniká za finanční podpory hl.m.Praha, Ministerstva Kultury ČR, KD Mlejn, centra pro nový cirkus Cirqueon, divadla Diod, Města Jihlavy a Brány Jihlavy.

50 Kč

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol