Pohyb

16. 10. 2021 v 18:00

festival Malá inventura – v areálu Modeta (Březinovy sady 2, Jihlava)

Tantehorse: Rise again, rise My dust!

Taneční představení Rise again, rise, My dust! (volně přeložené Nechť můj popel znovu povstane) vychází z Mahlerovy druhé symfonie Vzkříšení, její tématickou hudební strukturou. Soubor Tantehorse je jí volně inspirován k vytvoření tanečního díla, které se zabývá tématem zmrtvýchvstání, vzkříšení člověka, ale i kultury obecně, v době, v níž všichni potřebujeme čas vstát z prachu a popela současné krize. Čas smrti, čas života, vertikála spojující naši pozemskost s božskou nekonečností, touha věřit v obnovu, obrodu, nový smysl, jsou témata, která tanečníci pod vedením souboru Tantehorse, tanečně zpracovávají. Site-specific představení, které je vytvořené na míru jihlavskému neobydlenému prostoru Modeta, jejž tvůrci nechávají ožít, přináší do něj život, přivádí člověka a ve společném zážitku provádí diváka jeho zákoutími. Putující divák objevuje útržky z Mahlerovy hudby, která se propisuje do tance minulosti a přítomnosti, do vzpomínek na ztracené a mrtvé a vzpíná se k duchovnímu východisku stejně jako závěr Mahlerovy symfonie.

Koncept: Miřenka Čechová
Choreografie: Denisa Musilová
Režie: Jana Ryšlavá, Jakub Urban
Hudba: Matouš Hekela a Gustav Mahler
Light design: Daniel Kozlík
Kostýmy: Tantehorse
Produkce: Jakub Urban
Performeři: Šárka Benedová, Ema Březinová, Viktorie Georgievová, Dorota Hořanská, Karolína Hýsková, Barbora Kurzoková, Zuzana Novotná, Tereza Petrová, Anna Čaloudová, Anna Baueršímová a Markéta Křížová, Inga Zotova-Mikshina, Roman Zotov-Mikshin, Simona Rozložníková, Jana Ryšlavá
Projekt vznikl v koprodukci Tantehorse, DIOD Jihlava a MOVE Ostrava
Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR a Město Jihlava

Představení se odehraje dvakrát – od 18:00 a od 20:00.

200 Kč / 100 Kč studenti a senioři

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol