Hudba

29. 4. 2023 v 20:00

Khoiba + Waterbased

Khoiba je česká hudební skupina, která ve své hudbě dává dohromady zvuk elektroniky a melodických kytar, které v kombinaci s downtempovou rytmikou tvoří výjimečnou atmosféru. Khoiba sama popisuje svůj styl jako „atmosferický pop plný melancholie a pozitivních emocí“.
Khoiba v březnu vydává nové album Vertical Urgencies. „Vertikalita je motiv, který se objevuje takřka v každé písni na desce,“ vysvětluje Ema Brabcová. „Představuju si procesy, co mají vertikální povahu a jsou naléhavé. Jsou tu ty tělesné, které si asi každý dokáže představit, anebo ty netělesné – z podvědomí do vědomí, zaplavení emocema, náhlé zamrznutí…“Zárodky alba začaly vznikat v roce 2019, kdy se Ema Brabcová s Filipem Míškem po sedmileté pauze velmi rychle sehráli a oba měli radost z nové tvůrčí etapy.

Waterbased, slovenské duo Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák tvořící v Praze, spojuje „něžnost a intimitu lidskosti s vnitřním výbuchem pocitů“. Spojení má v sobě organismus „krásy a trní“, který ukazuje souboj temné impulzivnosti. Člověka zpřítomňuje a propojuje s vlastními prožitky. Projekt byl v roce 2020 nominován v kategorii Objev roku Radio Head Awards. Český Magazín Fullmoon zařadil duo mezi „11 nadějí ze Slovenska“ (2021). Po dvouleté práci a odehraných koncertech přicházejí Waterbased s prvními singly z připravovaného debutového alba, Silent Regions.

Vstupné 250 Kč

Zvýhodněné vstupné Pecha Kucha Night 28.4. + Khoiba a Waterbased 29.4. 350 Kč

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol