Pro děti

3. 10. 2021 v 16:00

Malá inventura

FysioART: Hmyzí hotel bzzz

Divadelní výprava za malinkatými, v přírodě sotva viditelnými, zvířátky je určena nejmladším divákům a jejich průvodcům. Co natropí jeden komár ve stanu? Jak bzučí omylem spolknutá moucha v břiše? Dá se navštívit mravenčí továrna? Do hmyzích i lidských domečků nakukují všelijací červíci, mušky, včelky, mravenci, housenky, a dokonce i jedna narůžovělá píďalka. Představení je nahlédnutím do světa hmyzích hrdinů, do trávy a úzkých chodbiček, pod kůru stromů i kameny. Zve malé diváky na rozkvetlou louku zrána a také v noci. Motivuje je k hledání vztahu k přírodě a hmyzím tvorům, jejichž schopnosti jsou mnohdy neuvěřitelné. Nonverbální představení pracuje s živou výtvarnou projekcí.

Po představení proběhnou následující dílny pro děti:
Batolecí
Nejmenší diváci mají možnost zkoumat broučky na setrvačník, skládat „mravenčí vajíčka“, objevovat prostor dřevěného domečku a pletené housenky.
Dětská dílna výtvarná
S průvodcem výtvarníkem děti zkoumají vlastní obtisky, inspirované hmyzími šlápotami. Za využití dostupného výtvarného materiálu děti kreslí a vytvářejí hmyzí cestičky, stopy…
Dětská dílna pohybová
S průvodcem tanečníkem děti poznávají skrze své tělo superhrdinské hmyzí vlastnosti. Zkoumají bleší skoky, koordinaci rukou i nožiček, broučí postoje…

TVŮRČÍ TÝM
Autor: Hana Strejčková
Tvorba a interpretace: Hana Strejčková a Heda Bayer/ Katarína Hudačková
Hudba a zvuk: Michal Müller
Živá projekce: Filip Novák, Anna Vitvarová
Výprava: Hana Strejčková
Textilní design: Heda Bayer
Scénografická spolupráce: Honza Tomšů
Světlo: Tomáš Strejček, Verena Russell
Produkce: FysioART Koprodukce: Taupunkt e.V.
Projekt vznikl za podpory Česko-německého fondu Budoucnosti, Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR.

100 Kč / 300 Kč rodinné vstupné pro čtyři osoby

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol