Festival
stav

25. 5. 2021 v 19:30

místo: DIOD, Jihlava

Fun Fatale – Alžběta Tichá: STAV

Každý z nás se bez ustání mění…
Novocirkusové sólové představení „STAV“ je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona v každém okamžiku mění. Kdo byla na začátku a kým je teď? Co bude následovat?
Neustálá ač nevědomá proměna fyzické i psychické stránky je vizualizována a komunikována skrze závěsnou akrobacii na laně. Současně je proměna jako hlavní téma vyjadřována pomocí principů a pohybových vzorců zvířete.
Představení je vytvořeno jak pro diváky, toužící překračovat hranice své představivosti, tak diváky vnímající samotnou obrazovost. Příběh je inspirací k vlastnímu uvědomění si změn a proměn, kterými v životě procházíme.
Inscenace začala vznikat v posledním roce studia na univerzitě Codarts v Holandsku, Její tvorba byla podpořena (koprodukována) festivalem Nultý bod, prostorem KD Mlejn a Cirqueon. Byla také vybrána pro projekt „Playground 2020/2021“ divadla Korzo v Holandském Hague.
Bětka Tichá je česká cirkusová umělkyně, která začínala jako tanečnice na Duncan Center – Taneční konzervatoř v Praze. V pražské cirkusové komunitě pak objevila novou disciplínu – vertikální lano. S touto disciplínou v roce 2020 absolvovala bakalářský program na Codarts – University of Arts v Nizozemsku. Jako performerka se účastnila několika projektů: „Jeníček a Mařenka“ od Matěje Formana, „Kid“ od Francesca Sgró, „Li (n) es“ od Daniela Gulka a mnoha dalších.

Nákupem vstupenky její držitel souhlasí s podmínkami návštěvy představení, které jsou v souladu s opatřeními proti šíření pandemie. Je třeba se podrobit měření tělesné teploty a evidenci osobních údajů (evidence a následná skartace v souladu s GDPR), prokázat se negativním testem PCR (starý max.7 dni) nebo AG (starý max. 72 h), potvrzením o očkování dokončeném nejméně před 2 týdny, lékařským potvrzením o prodělání nemoci covid 19 před max.90 dny, případně u dětí čestným prohlášením o pravidelném školním testování provedeném v uplynulých 2 dnech.
Po celou dobu trvání programu je nutné mít zakryté dýchací cesty a dodržovat pokyny pořadatele.

Vstupné: 50 Kč

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol