Pohyb

23. 5. 2022 v 19:00

POZOR! koná se v Oblastí galerii Vysočiny.

Festival Fun Fatale / Signe Love-Anderskov: Inverting Self / Převrácené Já

Performance na pomezí představení a přednášky o stoji na rukou.

Přednáška vychází z dvouletého uměleckého výzkumu, který Signe Love-Anderskov prováděla na Stockholm University of the Arts (SKH). V polovině procesu otěhotněla a rozhodla se proměnu těla zahrnout do této studie.
Inverting Self je mezioborový formát performance-přednáška, kde umělkyně kombinuje výzkum s osobní zpovědí. Na základě výstavy fotografií přechází Anderskov od vyprávění k představení založeném na stojkařské technice a nechává tak prolínat různé vrstvy díla. Projekt je jedinečným vhledem do osobního díla umělkyně a zároveň poetickou dokumentací životních pochodů a změn v jejím těle.

Signe Løve Anderskov je dánská umělkyně specializovaná na stoj na rukou – handbalancing, absolvenstka ruské státní cirkusové školy. Od roku 2005 je součástí dánské cirkusové společnosti Cikaros. V roce 2021 absolvovala MFA (Master of Fine Arts) v oboru současného cirkusu na SKH (Stockholm University of the Arts).

Vstupné 150 Kč

Vstupenky

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol