Hudba

18. 5. 2023 v 20:30

Café Bar Sokolovna

Festival Fun fatale: koncert VIAH

kapelu viah tvoří Huyen Vi Tranová (*1995) a Rosalie Malinská (*1998)

● viah se čte jako “víja” a skloňuje podle vzoru žena: viah bez viy, vie, viu, vio, o vie, s viou

Viah je elektronický holčičí tandem, který si jede svoje – experimentují se synťáky, které se jim zrovna dostanou pod ruku, zpívají a tančí. Budete pohlazení jemnými melodiemi dvojhlasů, a zároveň dostanete nakládačku tvrdých beatů. “Pokaždý se snažíme hlavně překvapit navzájem.” V rámci svých koncertů vás zvou do své osobní emocionální sauny. Zas a znovu propocují svoje pracovní úbory a dostávají se na hranu svých sil, jen aby ji mohly snad na malou chvíli zahlédnout v kontrastu se svou zdánlivou křehkostí.

V jejich hudební tvorbě se silně odráží surovost pražských sídlišť, ve kterých Vi a Rosa vyrostly. Dvě introvertní duše s neukojitelnou vnitřní potřebou exhibicionismu. Jsou náladové, trochu přidrzlé, mají smysl pro detail a touhu exprimentovat.

Je to duo, nebo jsou tři? Viah se v posledních letech stala jakýmsi modulárním projektem v rámci složení. “Letos, tj. v pátém roce fungování kapely, jsme se konečně naučily přijmout tu neustálou nestálost členů kapely jako výhodu celého projektu, dává nám to obrovskou svobodu k růstu.

V roce 2023 toho plánujeme náležitě využít, k různým koncertům jsme si přizvaly hudební hosty, se kterými budeme vytvářet jedinečné shows.”

V roce 2019 vyhrály Czeching, hudební soutěž Radia Wave, kde byly označeny mezinárodní porotou za mladý český hudební projekt, který je nejpřipravenější na export do zahraničí. Mají za sebou přes 90 odehraných koncertů (z toho 20 v zahraničí). V roce 2021 byly mezi 27 nominovanými kapelami u příležitosti 1. ročníku HEMI Music Awards. Mj. si zahrály na evropském showcaseovém festivalu Eurosonic Norderslaag, předskakovaly Dido v pražském Fóru Karlín, hrály na Waves Vienna, v Českém centru v Berlíně, nebo třeba v Diere do sveta v Liptovském Mikuláši.

Vstupné dobrovolné.

Buďte s námi ve spojení

Jsme v síti

Newsletter

Chcete o všem vědět první? Chcete dostávat novinky o tom, co se v divadle děje a nebo co vás čeká? Neváhejte a přihlašte se k našemu newsletteru.

    Náš provozovatel

    Logo Sokol